wtorek, 6 maja 2014

Cosplayerzy

Hello!
Wiem, że znów dawno mnie nie było, ale jestem zawalona nauką. Ale nie moge zwalać winy tylko na szkołe, jest to też spowodowane moim lenistwem. Prócz tego zaczęła czytać dużo książek, co z resztą lubiłam robić już od dziecka. Książki w których gustuje zwykle toczą się w XIX-XX wieku, gdyż uważam, że ten okres czasu jest fascynujący, zwłaszcz XIXw. Ludzie pisali do siebie listy, podróżowali statkami nosili, piękne stroje.... image,
Ah! Odbiegłam od tematu. Teraz znów pewnie będziecie musieli poczekać na kolejną notke, gdyż szykują się dla mnie ważne sprawdziany z różnych przedmiotów, min. z geografii - Azja (ciesze się bo ubóstwiam Azję), z matematyki - nierówności i jeszcze kilka kartkówek.
Także życzcie mi powodzenia! 
  image
A więc przechodzą do tematy dzisiejszej notki:
Cosplayerzy. 
Tradycyjnie rozpisze to w punktach i mam nadzieję, że to Wam nie przeszkadza.

 ❇ Kim są cosplayerzy?
To zwykli ludzie, którzy zajmują się nietypowym zajęciem.

 ❇ Czym się zajmują?
Cosplayerzy jak sama nazwa wskazuje, zajmują się cosplayami. Jeśli ktoś nie wiem, natomiast co to cosplay to jest to odtworzenie postaci z anime lub mangi (zwykle z anime). 


❇ Na czym to polega?
Polega to na "przeobrażeniu", zmienieniu się w jakąś wybraną postać z anime. Ludzie ubierają specjalne stroje, peruki, nakładają makijaż i wcielają się w daną postać.


❇ Skąd biorą stroje?
Stroje można zakupić całymi kompletami w różnych sklepach typu yatta.pl, są tam właśnie stroje, ubrania, peruki i gadżety dla cosplayerów. Wiele osób też sama szyje sobie struj przez co jest oryginalny i nie powtarzalny, oraz chodząc w nim ma się świadomość, że wykonało się kawał świetniej roboty.
Oczywiście jest to pracochłonne i czasochłonne, dlatego decydując się na robienie stroju samemu trzeba zacząć na długo przed np. konwentem.
❇ Gdzie zwykle się prezentują i po co?
Cosplaye robi się na konwenty i różne zjazdy. Prezentuje się je tam głównie dla własnej przyjemności. Robi się zdjęcia z różnymi nawet zupełnie obcymi dla nas ludźmi. Odbywa się to tak, że osoba, która rozpozna cosplay i lubi tą postać podchodzi do cosplayera a on robi sobie z tą osobą zdjęcie. To naprawdę świetna forma rozrywki. 
Są także organizowane różne konkursy na "Najlepszy cosplay" itp. To przyciąga jeszcze więcej ludzi przebranych za swoich ulubionych bohaterów.
❇ Dlaczego oni to robią?
Głównie dla własnej przyjemności. Do tej pory oglądali tylko swoją ulubioną postać w anime, oglądali jej zdjęcia a w cosplayu mogą "być" tą postacią. Mogą chociaż na kilka dni poczuć się jak ich ulubiony bohater i zachowywać się jak on, ponieważ będąc cosplayerem nie tylko przebiera się za postać, ale musi się wczuć w role. Jeśli wybrana postać jest smętna i spokojna to cosplayer też powinien taki być i na odwrót, jeżeli postać jest żywa, wesoła i zwariowana też wypada takim być!

❇ Czy wiele jest coplayerów?
Ogółem przebieranie się za postacie z anime najbardziej powszechne jest w Japonii, tam odbywają się profesjonalne zloty na których są cosplayerzy oraz fotografowie. Jedni i drudzy zwykle płacą za wstęp i cały dzień robią komuś lub sobie zdjęcia.
W Polsce nie jest to aż tak powrzechne mimo tego na konwentach typu Pyrkon czy NiuCon nie brakuje cosplayerów.  


 image
Myślę, że warto być cosplayerem. Można wcielać się w swoją ukochaną postać, poznać wielu ludzi i doświadczyć niezapomnianych wrażeń!
Tutaj macie link do filmiku gdzie pokazana jest relacja z profesjonalnego zlotu w Tokio w Japonii. Naprawdę warto go obejrzeć, gdyż możecie zobaczyć jak to wszystko wygląda. do tego wszystko jest szczegółowo opowiedziane jak to sie wszystko odbywa!
  image
Myślę, że troche Wam przybliżyłam ten temat. Jeśli ktoś jest tym zainteresowany to w internecie znajdzie o wiele więcej, ponieważ ja to troszke na skróty napisałam.
Osobiście sama strsznie chciałabym być cosplayerką i kto wie... Może w przyszłości na jakimś konwencie będziemy sobie robić razem zdjęcie? xD
Bardzo chciałabym stworzyć cosplay Misaki Mei, Asuny, Hatsune Miku i Taigi przy czym ta ostania jest mała i drobna, a więc ja się nie kwalifikuje.
  image
Zachęcam Was do obserwowania i pisania w komentarzach co o tym myślicie! Czy jest to ciekawe i fajne hobby? Czy Wy też chcielibyście stworzyć czyiś cosplay? Jeśli tak to czyj?
Zachęcam też do obejrzenia filmiku!
Pozdrawiam!!!

3 komentarze:

 1. Uwielbiam ich! Mają cudowne stroje. *o*
  Mam nadzieję, że wpadniesz również do mnie: SPIKED-SOUL.BLOGSPOT.COM i może zaobserwujesz :)
  Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja od dłuższego czasu marze sobie o zrobieniu cosplayu Sailor Moon i Kobato. Niestety wszystko jest drogie ;( Podziwiam cosplayerów którzy sami szyją sobie stroje *o*
  Twój blog jest taki uroczy <3 Jakiego szablonu używasz? :)
  www.yasashii-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ale masz fajny wygląd bloga :D Ja podziwiam cosplerów, bo jak same mu szyć stroje o.O
  Fajnie że cosplerzy kopiują styl z anime :D
  http://zozolekzozolek12.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń